میزبانی وب چیست ؟

میزبانی وب یا خدمات هاستینگ، سرویسی است که اطلاعات و محتوای یک وب سایت را دسترس عموم کاربران قرار می‌دهد. به عبارت دیگر اطلاعات یک وب سایت باید بر روی یکی از کامپیوترهای میزبان که ٢٤ ساعت متصل به اینترنت است قرار گیرد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند. شرکت‌ سریر هاست با سابقه 8 ساله در ارائه خدمات متنوع میزبانی وب نظیر خدمات میزبانی لینوکس و ویندوز، سرورهای مجازی، میزبانی سایت‌های پر بازدید فعالیت دارد.

خرید و ثبت دامنه

دامنه یا domain اولین اقدام جهت ایجاد یک وب سایت، خرید دامین ( ثبت دامنه ) می باشد. ابتدا یک نام که باید منحصر به فرد باشد برای سایت خود انتخاب می کنید و در مرحله بعد باید یکی از پسوند های .ir یا .com یا هر پسوند دیگری به دلخواه و متناسب با سایت خود را برای دامنه انتخاب نمایید. ابتدا نام دامنه مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهید در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، شما می توانید آن دامین را به نام خود در سریر هاست ثبت نمایید.

سرور مجازی

سرور مجازی نوعی سرور مجازی است که از منابع یک سرور فیزیکی بصورت اخنصاصی مورد استفاده قرار میگرد. خرید سرور مجازی جهت استفاده اشخاص , سازمان و شرکت هایی است که نیاز به منایع بیشتر از هاست و کمتر از سرور اختصاصی دارند. سرور مجازی سریر هاست یکی دیگر از خدمات این سازمان است که با توجه به نیاز کاربران به سرور اختصاصی اقداماتی در این خصوص مهیا گردید که مشترکین بتوانند سرور مجازی خود را در ایران و چندین کشور دنیا تهیه سازند. سرور های ارائه شده در بهترین دیتاسنتر های ایران وخارج بوده که از سمت سریر هاست مورد تایید میباشد.

برگزاری کلاس آنلاین در ایران

کارآمدترین راه برای تغییر مسیر تحصیل و همین‌طور برگزاری جلسات مهم، استفاده از سرویس‌های راه دور و برگزاری کلاس های آنلاین است. نرم‌افزارهایی نیز برای ارائه این امکان تاکنون وجود داشته ولی توجه ویژه‌ای به آن‌ها نشده بود، مگر زمانی که بحث مسافت جغرافیایی به میان می‌آمد. اکنون با رعایت قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی سازمان‌ها بر آن شدند که به سمت استفاده از این سرویس‌ها و بهره‌مندی از امکانات نرم‌افزارهایی چون Adobe Connect روند. ما در ادامه به معرفی این نرم‌افزار و هم‌چنین معرفی سرویس‌های کلاس مجازی توسط سریر هاست می‌پردازیم.